Blog

Vitajte na blogu prispievateľov a spolupracovníkov portálu PATLIB.

Táto sekcia Vám ponúkne viacero zaujímavých príspevkov z oblasti duševného vlastníctva.

Vlastné príspevky je možné vkladať po prihlásení na našom portáli.

<< < | 1 | > >>

Nepodceňujme stratégiu pri prihlasovaní predmetov priemyselného vlastníctva

15. 10. 2013, Darina Kylianova, Duševné vlastníctvo
Článok poskytuje niekoľko odborných rad, užitočných pred podaním prihlášok rôznych typov predmetov priemyselného vlastníctva. Ide hlavne o patenty, úžitkové vzory, dizajny, ochranné známky a označenia pôvodu a zemepisné označenia. Dôraz sa kladie na vytvorenie si vhodnej stratégií, na čo je dôležité sa zamerať, aby sme neurobili chyby.
Čítať celý článok

Niečo viac o dizajne

02. 09. 2013, Darina Kylianova, Duševné vlastníctvo
Článok sa zaoberá kategóriou priemyselného vlastníctva- dizajn. Niekedy sa používal starší názov "priemyselný vzor ". V ostatnom období sa s týmto pojmom stretávame dosť často, pretože aj dizajn tvorí pridanú hodnotu tovaru alebo aj služby. Určite pri výbere tovaru na to spotrebiteľ kladie dôraz.
Čítať celý článok

A čo? Ty máš patent na rozum?

11. 07. 2013, Darina Kylianova, Duševné vlastníctvo
Článok pojednáva o možnosti prihlásenia technických riešení formou patentu alebo formou úžitkového vzoru. Upozorňuje na nesprávne používanie termínu "patent" a "patentovať. Informuje o možnostiach získať potrebné informácie o duševnom vlastníctve aj na tejto web-stránke.
Čítať celý článok

Nový študijný program „s troma hviezdičkami“

09. 04. 2013, Eva Vašková, Blog
Stredoeurópsky technologický inštitút Vysokého učení Technického v Brne (CEITEC VUT) ponúka od konca marca 2013 nový študijný program zameraný na pokročilé materiály a nanovedy. Zárukou odborného prístupu a kvality vzdelávacieho procesu sú tri špičkové vedecké inštitúcie.
Čítať celý článok

Inovačná súťaž Európskeho patentového úradu pre študentov vysokých škôl

05. 02. 2013, Oľga Števková, Blog

Pri príležitosti 40. výročia podpísania Európskeho patentového dohovoru (EPD), na základe ktorého bol zriadený Európsky patentový úrad (EPÚ) so sídlom v...

Čítať celý článok
<< < | 1 | > >>