Podujatia a propagácia

Radi privítame aj  príspevky k tejto blogovej kategórii - registrácia

Vlastné príspevky je možné vkladať po prihlásení na našom portáli.

<< < | 1 | 2 | > >>

Dôležitosť inovačných centier v procese transferu technológií

05. 03. 2024, , Podujatia a propagácia
Dôležitosť inovačných centier v procese transferu technológií Regionálne inovačné centrá, ktoré sa postupne rozvíjajú aj na Slovensku, sú výborným príkladom spolupráce medzi podnikateľmi a univerzitami. Regionálne inovačné centrum Košického samosprávneho kraja pôsobí od roku 2013 a v Banskobystrickom samosprávnom kraji vzniklo v apríli 2023.
Čítať celý článok

Cena za transfer technológií na Slovensku za rok 2023 má svojich víťazov

15. 11. 2023, Erika Farenzenová, Podujatia a propagácia
Cena za transfer technológií na Slovensku za rok 2023 má svojich víťazov 24. a 25. októbra 2023 sa konal v poradí štvrtý ročník najväčšej odbornej konferencie k téme transferu technológií na Slovensku – COINTT 2023, ktorú organizuje Centrum vedecko-technických informácií SR (CVTI SR). Súčasťou prestížneho podujatia bol aj slávnostný večer, na ktorom sme sa dozvedeli mená víťazov súťaže Cena za transfer technológií na Slovensku 2023.
Čítať celý článok

COINTT 2023 opäť spojí akademický a podnikateľský svet

15. 11. 2023, , Podujatia a propagácia
COINTT 2023 opäť spojí akademický a podnikateľský svet Mať talent a dobrý nápad je kľúčové. Na to, aby sa dobré nápady preniesli do praxe, je ale potrebné mať aj podnikateľského ducha. Ideálne je, keď sa akademici, inovátori a podnikatelia spoja a dohodnú. Priestor na diskusiu a výmenu informácií a transfer vedomostí aj tento rok vytvorí odborná konferencia s medzinárodnou účasťou COOPERATION INNOVATION TECHNOLOGY TRANSFER 2023 (COINTT 2023).
Čítať celý článok

Výskum a prax v AgroBioTech s chmeľovou príchuťou

15. 11. 2023, Martin Karlík, Podujatia a propagácia
Výskum a prax v AgroBioTech s chmeľovou príchuťou Spoluprácu medzi vedeckou obcou a súkromným sektorom sme už mnohokrát predstavili v nezvyčajnom prevedení. Experimentálny pivovar ako samostatné laboratórium Výskumného centra AgroBioTech SPU v Nitre je však novinkou. Jeho prepojenie s praxou i význam v rámci univerzity nám predstavil Dušan Straka (DS) a riaditeľka Výskumného centra AgroBioTech Lucia Gabríny (LG). Porozprávali nám o tom, s akými technológiami pracujú a v čom je činnosť experimentálneho pivovaru a výskumného centra prospešná pre podnikateľov.
Čítať celý článok

TRANSFER TECHNOLÓGIÍ bulletin nájdete už aj v databáze EBSCO

14. 08. 2023, Erika Farenzenová, Podujatia a propagácia
TRANSFER TECHNOLÓGIÍ bulletin nájdete už aj v databáze EBSCO Interdisciplinárny odborný časopis TRANSFER TECHNOLÓGIÍ bulletin, ktorý vydáva Centrum vedecko-technických informácií SR (CVTI SR), zaznamenal v krátkej dobe ďalší významný úspech – začlenenie do databázy EBSCO.
Čítať celý článok

TRANSFER TECHNOLÓGIÍ bulletin je súčasťou prestížnej databázy

14. 06. 2023, Erika Farenzenová, Podujatia a propagácia
TRANSFER TECHNOLÓGIÍ bulletin je súčasťou prestížnej databázy Odborný časopis zameraný na transfer vedeckých poznatkov, výsledkov vedeckého skúmania do praxe a ich priemyselnoprávnu ochranu – TRANSFER TECHNOLÓGIÍ bulletin - v apríli tohto roku splnil podmienky pre začlenenie do databázy odborných a vedeckých periodík ProQuest. Po tom, ako bol vo februári 2022 prijatý do databázy DOAJ (Directory Open Access Journals), ide na tomto poli o druhý významný úspech.
Čítať celý článok

Transfer technológií opäť téma číslo jeden. Program najväčšieho odborného podujatia k problematike sa už chystá

10. 05. 2023, , Podujatia a propagácia
Transfer technológií opäť téma číslo jeden. Program najväčšieho odborného podujatia k problematike sa už chystá Najväčšie odborné fórum o transfere technológií COINTT (Cooperation Innovation Technology Transfer) bude aj tento rok významnou súčasťou konferenčnej jesene. Dvojdňové podujatie privíta hostí z radov akademikov, vedeckovýskumných pracovníkov, podnikateľov, zástupcov neziskových organizácií a podnikateľských asociácií zo Slovenska i zahraničia. V týchto dňoch sa už črtajú ostré kontúry tematického zamerania a programu konferencie.
Čítať celý článok

Cena za transfer technológií na Slovensku 2023 je zahájená

19. 04. 2023, Erika Farenzenová, Podujatia a propagácia
Cena za transfer technológií na Slovensku 2023 je zahájená Už desať rokov súťaž Cena za transfer technológií na Slovensku upriamuje pozornosť na tie najlepšie inovácie, inovátorov alebo inovátorky či aktivity v oblasti ochrany duševného vlastníctva a jeho prenosu do praxe. Aj tento rok sa hľadajú tí najlepší. Nominácie vo všetkých troch kategóriách sú otvorené.
Čítať celý článok

Výzva na predkladanie prihlášok na cenu Europa Nostra 2023 je otvorená

09. 11. 2022, Martin Karlík, Lenka Bednárová, Podujatia a propagácia
Výzva na predkladanie prihlášok na cenu Europa Nostra 2023 je otvorená Inovátori, architekti, remeselníci, vedci či členovia miestnych komunít majú šancu uchádzať sa o prestížne európske ocenenie Europa Nostra 2023 za svoje úspechy v oblasti výskumu, vzdelávania či ochrany kultúrneho dedičstva. Prihlášky sa môžu podávať do 25. novembra 2023.
Čítať celý článok

KONFERENCIA COINTT 2022 V ZNAMENÍ LEPŠEJ SPOLUPRÁCE UNIVERZÍT A INVESTOROV

21. 09. 2022, Želmíra Gerová, Martin Karlík, Podujatia a propagácia
KONFERENCIA COINTT 2022 V ZNAMENÍ LEPŠEJ SPOLUPRÁCE UNIVERZÍT A INVESTOROV Podujatie COINTT, to je transfer technológií, ochrana duševného vlastníctva, inovácie aj podpora podnikania. Tieto široko orientované pojmy majú svoje špecifiká, vyvíjajú sa v čase. Každoročná konferencia je tak pre zainteresovaných príležitosťou zdieľať to najaktuálnejšie z daných oblastí.
Čítať celý článok
<< < | 1 | 2 | > >>
Naspäť