Blog

Vitajte na blogu prispievateľov a spolupracovníkov portálu PATLIB.

Táto sekcia Vám ponúkne viacero zaujímavých príspevkov z oblasti duševného vlastníctva.

Vlastné príspevky je možné vkladať po prihlásení na našom portáli.

<< < | 1 | > >>

Národný systém podpory transferu technológií (NSPTT) – efektívny a udržateľný systém podpory transferu technológií na Slovensku

25. 03. 2022, Mária Pospíšilová, Proces a služby TT
Národný systém podpory transferu technológií (NSPTT) – efektívny a udržateľný systém podpory transferu technológií na Slovensku Centrum transferu technológií pri CVTI SR (CTT CVTI SR) patrí na Slovensku k popredným pracoviskám, ktoré rozširujú povedomie o dôležitosti transferu technológií do praxe a zároveň sa významnou mierou podieľajú na realizácii tohto procesu. CTT CVTI SR vypracovalo návrh, následne zabezpečilo vybudovanie a v súčasnosti prevádzkuje Národný systém podpory transferu technológií (NSPTT) – efektívny a udržateľný systém podpory transferu technológií odrážajúci špecifiká a podmienky existujúce v tejto oblasti na Slovensku.
Čítať celý článok

CENTRUM TRANSFERU TECHNOLÓGIÍ MÁ UNIVERZITÁM ČO PONÚKNUŤ

09. 03. 2022, Martin Karlík, Lenka Bednárová, Proces a služby TT
CENTRUM TRANSFERU TECHNOLÓGIÍ MÁ UNIVERZITÁM ČO PONÚKNUŤ Centrum transferu technológií pri CVTI SR je dôležitá platforma pre podporu univerzitného transferu technológií na Slovensku. Miroslava Kubiša, vedúceho odboru transferu technológií v CVTI SR, sme sa opýtali, aké úlohy toto centrum plní a aká je jeho činnosť v súvislosti s informačnou podporou transferu technológií.
Čítať celý článok
<< < | 1 | > >>