Blog

Vitajte na blogu prispievateľov a spolupracovníkov portálu PATLIB.

Táto sekcia Vám ponúkne viacero zaujímavých príspevkov z oblasti duševného vlastníctva.

Vlastné príspevky je možné vkladať po prihlásení na našom portáli.

<< < | 1 | > >>

EUIPO v roku 2022 pomôže podnikateľom aj s poplatkami za patentové prihlášky

24. 01. 2022, , Proces a služby TT
EUIPO v roku 2022 pomôže podnikateľom aj s poplatkami za patentové prihlášky Od 10. januára 2022 EUIPO otvorilo novú výzvu v rámci Fondu pre MSP. Pomôže tak podnikateľom nielen s poplatkami za prihlášky ochranných známok a dizajnov, ale aj patentov. Fond pre MSP !“Ideas Powered for Business“ je grantový program vytvorený na pomoc malým a stredným podnikom (MSP) v EÚ v oblasti práv duševného vlastníctva. Fond pre MSP je iniciatívou Európskej komisie, ktorú vykonáva Úrad Európskej únie pre duševné vlastníctvo (EUIPO).
Čítať celý článok

COINTT ZAUJAL SILNÝMI TÉMAMI ODBORNÍKOV I ŠIROKÚ VEREJNOSŤ

10. 01. 2022, Želmíra Gerová, Podujatia a propagácia
COINTT ZAUJAL SILNÝMI TÉMAMI ODBORNÍKOV I ŠIROKÚ VEREJNOSŤ V dňoch 19. – 21. 10. 2021 sa už tradične uskutočnilo podujatie COOPERATION INNOVATION TECHNOLOGY TRANSFER 2021, pričom jeho prvé dva dni patrili rovnomennej konferencii a posledný matchmakingovej aktivite Veda pre prax.
Čítať celý článok

TRANSFER TECHNOLÓGIÍ A ENERGETIKA

03. 01. 2022, Martin Karlík, Proces a služby TT
TRANSFER TECHNOLÓGIÍ A ENERGETIKA Máloktorá veda je v súvislosti s prechodom do komerčnej sféry tak aktívna, ako energetika. Profesor Milan Malcho z Katedry energetickej techniky na Žilinskej univerzite v Žiline patrí už niekoľko dekád k popredným odborníkom v tejto oblasti.
Čítať celý článok
<< < | 1 | > >>