Blog

Vitajte na blogu prispievateľov a spolupracovníkov portálu PATLIB.

Táto sekcia Vám ponúkne viacero zaujímavých príspevkov z oblasti duševného vlastníctva.

Vlastné príspevky je možné vkladať po prihlásení na našom portáli.

<< < | 1 | > >>

FONOGRAF, VYNÁLEZ KTORÝ SKUTOČNE PRESLÁVIL EDISONA

20. 12. 2021, Martin Karlík, Duševné vlastníctvo
FONOGRAF, VYNÁLEZ KTORÝ SKUTOČNE PRESLÁVIL EDISONA Možno Vás pod stromčekom čakajú i knihy, kde sa dočítate množstvo zaujímavých skutočností z minulosti ochrany vynýlezov. Štúdium histórie patentovej ochrany je nevyhnutný pre každého, koho zaujímajú základy úspešného prechodu vynálezov do komerčnej sféry. Vďaka aj týmto poznatkom mohli vzniknúť procesy transferu technológií tak, ako ich poznáme dnes. K učebnicovým príkladom môžeme pokojne zaradiť aj vynález fonografu.
Čítať celý článok

ESENCIA VIANOČNEJ NÁLADY

15. 12. 2021, Mária Pospíšilová, Proces a služby TT
ESENCIA VIANOČNEJ NÁLADY December je tu. Napriek všetkému prišiel na chlp presne, po 365 dňoch. Vianočné večierky, vianočné nákupy, vianočné trhy – to všetko vo fyzickej podobe bolo tento rok v tú rozhodujúcu dobu zrušené. Nevadí, zdravie je na prvom mieste.
Čítať celý článok

ZAUJAL SILNÝMI TÉMAMI ODBORNÍKOV I ŠIROKÚ VEREJNOSŤ

10. 12. 2021, Želmíra Gerová, Podujatia a propagácia
ZAUJAL SILNÝMI TÉMAMI ODBORNÍKOV I ŠIROKÚ VEREJNOSŤ V dňoch 19. – 21. 10. 2021 sa už tradične uskutočnilo podujatie COOPERATION INNOVATION TECHNOLOGY TRANSFER 2021, pričom jeho prvé dva dni patrili rovnomennej konferencii a posledný matchmakingovej aktivite Veda pre prax.
Čítať celý článok

UNIVERZITNÝ TRANSFER TECHNOLÓGIÍ A AUTOMOBILOVÝ PRIEMYSEL V SLOVINSKU

03. 12. 2021, Ana Hafner, Proces a služby TT
UNIVERZITNÝ TRANSFER TECHNOLÓGIÍ A AUTOMOBILOVÝ PRIEMYSEL V SLOVINSKU Transfer technológií medzi slovinskými univerzitami (alebo verejnými výskumnými organizáciami) a automobilovým priemyslom nie je dostatočný. Na jednej strane kancelárie pre transfer technológií ponúkajú patentované vynálezy, o ktorých automobilový priemysel tvrdí, že pre nich nemajú žiadnu hodnotu. Na druhej strane priemysel hľadá pomoc (univerzitných) vedcov pri riešení konkrétnych technických problémov v rámci vynálezov, ktoré navrhujú a ktoré by mohli úspešne komercializovať, no bohužiaľ sa často stretávajú s ignorovaním. Prostredníctvom metódy takzvaných „ohniskových skupín“ sa odborný tím Univerzity of Novo Mesto snažil nájsť vzájomné riešenia tejto výzvy.
Čítať celý článok
<< < | 1 | > >>