Blog

Vitajte na blogu prispievateľov a spolupracovníkov portálu PATLIB.

Táto sekcia Vám ponúkne viacero zaujímavých príspevkov z oblasti duševného vlastníctva.

Vlastné príspevky je možné vkladať po prihlásení na našom portáli.

<< < | 1 | > >>

Tradičné Vianoce sú spojené s duševným vlastníctvom

18. 12. 2023, Erika Farenzenová, Proces a služby TT
Tradičné Vianoce sú spojené s duševným vlastníctvom Čo sa vám vybaví, keď premýšľate o Vianociach? Predpokladám, že väčšine z nás zhon, aby sme si stihli splniť všetky povinnosti, upratať, nakúpiť darčeky a všetko pripraviť. A potom prídu na rad tie príjemnejšie predstavy – večera, filmy, hudba, pohľadnice, vianočný stromček, ozdoby, darčeky.... Vedeli ste však, že mnohé z uvedených sú chráneným duševným vlastníctvom?
Čítať celý článok

Vedecké parky a ich úloha v podpore vedy a praxe

14. 12. 2023, Martin Karlík, Proces a služby TT
Vedecké parky a ich úloha v podpore vedy a praxe Riaditeľ košického vedeckého parku TECHNICOM a vážený člen redakčnej rady časopisu TTb František Jakab nám porozprával o dôležitom postavení vedeckých parkov v súvislosti s univerzitným transferom technológií. Spýtali sme sa ho aj na to, v čom by sa slovenská legislatíva mohla inšpirovať od fungovania vedeckých parkov v zahraničí.
Čítať celý článok

Podnikatelia dostanú finančnú podporu na ochranu duševného vlastníctva aj v roku 2024

12. 12. 2023, Erika Farenzenová, Duševné vlastníctvo
Podnikatelia dostanú finančnú podporu na ochranu duševného vlastníctva aj v roku 2024 Fond pre malých a stredných podnikateľov (MSP) bude poskytovať finančné schémy vytvorené na pomoc podnikateľom v rámci EÚ pri ochrane ich práv duševného vlastníctva aj v roku 2024. Bude smerovať do 4 oblastí a bude vyššia ako v tomto roku.
Čítať celý článok
<< < | 1 | > >>