Startup z Purdue University Northwest uviedol na trh nové produkty

19. 03. 2024, Martin Karlík

Startup z Purdue University Northwest uviedol na trh nové produkty

Úrad pre komercializáciu technológií Purdue Innovates prevádzkuje jeden z najkomplexnejších programov transferu technológií medzi poprednými výskumnými univerzitami v USA. Služby poskytované týmto úradom podporujú iniciatívy ekonomického rozvoja Purdue University a sú prínosom pre akademické aktivity univerzity prostredníctvom komercializácie, licencovania a ochrany duševného vlastníctva. 

 

Vo fiškálnom roku 2022 úrad vykázal 157 dokončených obchodov s 237 podpísanými technológiami, 379 prijatých zverejnení a 169 vydaných amerických patentov. Kanceláriu riadi Purdue Research Foundation, ktorá v roku 2019 získala cenu Innovation and Economic Prosperity Universities Award for Place od Association of Public and Land-grant Universities. V roku 2020 inštitút IPWatchdog zaradil Purdue na tretie miesto na celoštátnej úrovni v oblasti zakladania startupov a do prvej dvadsiatky v oblasti patentov. Purdue Research Foundation je súkromná nezisková nadácia vytvorená na podporu poslania Purdue University.

   

Triumf startupu z Purdue University Northwest

CBS Forensics je úspešný startup Purdue University Northwest v Indiane. Startup na trh uviedol programovanie virtuálnej reality pre forenzný tréning na mieste činu. Ďalším úspešným produktom startupu je systém na kvantifikáciu množstva THC vo vyrobených produktoch CBD a konope. „Obe technológie boli vyvinuté na Purdue University Northwest (PNW) a sú duševným vlastníctvom Purdue Research Foundation (PRF). PRF poskytuje licencie na technológie vyvinuté v akademickom prostredí súkromným spoločnostiam, v ktorých môže mať akademická práca praktickú reálnu hodnotu," hovorí Charles Steele, zakladateľ a prezident CBF Forensics.

 

Príklad úspešnej spolupráce a transferu technológií 

Purdue University, Purdue University Northwest  a Purdue Innovates sú vynikajúcim príkladom úspešnej spolupráce medzi vedou a výskumom. Vďaka svojim skvelým projektom patria medzi popredné pracoviská v USA. Tieto projekty rozšírili uplatnenie forenzných vied do oblastí, ktoré môžu univerzity realizovať v rámci transferu technológií. Purdue dokazuje, že verejné školy v zahraničí môžu konkurovať súkromným inštitúciám v oblasti podpory inovácií a transferu technológií. Triumf startupu CBF Forensics túto skutočnosť potvrdzuje.

 

Popredná metropolitná univerzita

Purdue University Northwest (PNW) je popredná metropolitná univerzita, ktorej cieľom je umožniť transformačnú zmenu našich študentov a našej komunity. PNW, ktorá sa nachádza v severozápadnej Indiane neďaleko Chicaga, si cení akademickú excelentnosť, podporuje rast a oslavuje rozmanitosť. Viac informácií o PNW nájdete na www.pnw.edu.

 

Celý článok o úspešnom sturtupe CBF Forensics sme publikovali v časopise TRANSFER TECHNOLÓGIÍ bulletin: CUTTING-EDGE TECHNOLOGY TRANSFER ALSO ADVANCES FORENSIC SCIENCE

  

Naspäť
Pridať komentár