ENTERPRISE EUROPE NETWORK: ZVÝŠTE ŠANCU NÁJSŤ UPLATNENIE PRE VAŠE TECHNOLÓGIE

11. 08. 2021, Mária Pospíšilová

ENTERPRISE EUROPE NETWORK: ZVÝŠTE ŠANCU NÁJSŤ UPLATNENIE PRE VAŠE TECHNOLÓGIE

Enterprise Europe Network (EEN) je nadnárodná sieť podporujúca malé a stredné podniky, ktorá bola založená vo februári 2008 na základe iniciatívy Európskej komisie. Centrum vedecko-technických informácií SR je partnerom EEN od januára 2020.

  

 

EEN poskytuje svoje služby vo viac ako 60-tich krajinách prostredníctvom vyše 600 partnerov – zastúpených najmä obchodnými a priemyselnými komorami, technologickými centrami či výskumnými inštitúciami.

Databáza obchodných príležitostí – efektívny nástroj pre vyhľadávanie partnerov

Hľadáte zahraničného partnera pre svoje podnikanie? Najjednoduchšia cesta k jeho nájdeniu vedie cez EEN. Pretože hlavným poslaním Enterprise Europe Network je prepájanie odborných znalostí z lokálnych prostredí prostredníctvom cezhraničnej spolupráce a vytváranie príležitostí pre nové obchodné partnerstvá a ľahší prienik inovácií na nové trhy. 

EEN je prevádzkovateľom najväčšej európskej databázy obchodných príležitostí, ktorá ponúka niekoľko tisíc obchodných a technologických profilov, ktoré sú živé a najmä pravidelne aktualizované. V rámci databázy môžete nájsť obchodných alebo akademických partnerov pre výrobu, distribúciu, spoločný výskum a vývoj pre Vaše nápady, produkty alebo služby.

Ako nájsť partnera v databáze? Je to veľmi jednoduché, stačia na to tri kroky:

1)    Prezrite si databázu na základe vami zadaných kritérií

2)    Pri ponuke, ktorá vás zaujala, kliknite na „mám záujem“

3)    My sa postaráme o zvyšok

Vyhľadávanie v databáze EEN

Ak ste náhodou nenašli žiaden výsledok, ktorý by zodpovedal vašim kritériám, môžete využiť databázu pre umiestnenie vlastnej ponuky/dopytu. Viete tak urobiť sami, alebo vám s vytvorením obchodnej príležitosti radi pomôžeme.

Pre vyjadrenie záujmu v rámci databázy alebo pre vytvorenie ponuky/dopytu v databáze je potrebné mať vytvorenú registráciu na portáli EEN. V rámci registrácie sa vypĺňajú údaje o vašom podnikateľskom zameraní – čím presnejšie údaje zadáte, tým presnejšie výsledky získate.

Ak máte akékoľvek otázky ohľadom databázy podnikateľských príležitostí či iných služieb ponúkaných v rámci EEN, neváhajte nás v Centre vedecko-technických informácií SR kontaktovať e-mailom na adrese een@cvtisr.sk, alebo telefonicky na +421 2 69 253 164.

Ďalšími partnermi siete Enterprise Europe Network pre Slovensko sú:

Aké ďalšie služby poskytuje EEN Slovensko?

  • poradenstvo v oblasti internacionalizácie a podnikateľskej spolupráce
  • poradenstvo týkajúce sa politík a legislatívy Európskej únie
  • konzultačné služby pre rozvoj podnikania
  • podujatia, semináre, webináre a workshopy pre rozvoj podnikania
  • B2B bilaterálne stretnutia a networking s budúcimi partnermi počas podujatí
  • informácie o iniciatívach EÚ a možnostiach financovania projektov prostredníctvom aktuálnych programov

 

 

Naspäť
Pridať komentár